KávovaryKávový bloger

Zbohom, PrimaDonna moja

Vyše pol roka som mal možnosť testovať automatický kávovar PrimaDonna Soul od De’Longhi. Mal to byť len test, avšak moja citlivá duša sa na ľúbivú dámu silne naviazala. Teraz, keď ju mám vrátiť do centrály De’Longhi v Prahe, mi je smutno. Ba priam clivo.

Doteraz si pamätám na chvíľu, keď mi na prelome augusta a septembra 2021 tesne pred spúšťaním kampane Perfetto zavolal kuriér. Vybehol som k jeho dodávke a s hrdosťou som odtiaľ niesol tajomný náklad. Ani kroky som nerobil, len som sa plynule vznášal. Spomínam si na otvorenie krabice, na prvé zapnutie, úvodné nastavenia a prvý príkaz na prípravu espressa. Cítil som sa ako košický Brad Pitt.

Láska kropená slzami

Bola to láska na prvý pohľad. Láska, ktorá doteraz pretrváva. Láska, ktorá nezhynula ani v týchto ponurých chvíľach, keď som ušľachtilý technologický skvost naposledy pohladil, pobozkal, zatvoril späť do krabice, oblepil lepiacou páskou a skropil niekoľkými slzami.

Navždy si budem pamätať na to, ako mi PrimaDonna v každej chvíli môjho bytia s láskou ponúkala vyše dve desiatky rôznych nápojov. Na to, ako po stlačení tlačidla ani raz nezaváhala a v priebehu krátkej chvíle vždy ochotne pripravila blahodarný elixír lásky.

PrimaDonna obriadila aj sokyňu

Vždy mi bolo jasné, že do toho dáva všetko, čo v sebe má. A to aj v tom prípade, keď kávu pripravovala pre svoju sokyňu, moju manželku @dzankarlo.

PrimaDonna Soul ECAM 610.75.MB, ako znie jej celé ctené meno, vypila vyše 300 litrov filtrovanej vody a pripravila takmer 2 000 káv. Ochutnala tak 120 až 150 rôznych káv zo slovenských pražiarní a premenila ich na tekuté čierne zlato.

S dovolením, teraz budem osobný.

Nemožno mi ťa neľúbiť

Milá PrimaDonna, neviem kam pôjdeš, ale viem si živo predstaviť, ako dokonale budeš slúžiť v inej, možno i početnejšej domácnosti. Určite by si sa skvelo uplatnila aj v ktorejkoľvek kancelárii. Nech ťa osud zaveje kamkoľvek, som si istý, že nový majiteľ si k tebe vybuduje podobne vrúcny vzťah.

A ešte niečo. Možno mi ústam smädom umierať, možno mi žialiť v samote, možno mi život v púšťach zavierať, možno mi nežiť v živote, možno mi seba samého zhubiť… nemožno mi ťa neľúbiť.

Ďakujem ti za všetko, PrimaDonna moja.

S láskou,

tvoj Ladislav.

De'Longhi PrimaDonna Soul na odchode
Budeš chýbať, moja.
Značky
Zobraz viac

Podobné články

Pridaj komentár

Back to top button
Close
Close